Taśmy paroprzepuszczalne

Taśmy takie stosuje się do ciepłego montażu w stolarce, który ma wiele zalet. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej technologii produkt ten zapewnia odpowiednie parametry w zakresie energooszczędności.

Nasze taśmy paroprzepuszczalne wykonane są z poliwęglanu, w połączeniu z włókniną i membraną funkcyjną. Jedną z większych zalet tego rozwiązania jest właśnie paroprzepuszczalność i wodoodporność. Dzięki temu para wodna może być odprowadzana z pomieszczenia, a we wnętrzu budynku mogą być zachowane odpowiednie warunki. Aby zapewnić izolację termiczną na najwyższym poziomie trzeba odpowiednio zamontować taką taśmę. Należy pamiętać o tym, żeby przykrywała ona dokładnie całą powierzchnię łączenia muru z elementami stolarki. Zapewni to odpowiednie parametry termoizolacyjne i szczelność konstrukcji.

Gdy montaż taśmy został przeprowadzony prawidłowo, znajduje się ona po obu stronach muru, dzięki czemu będzie ona mogła spełniać swoje zadanie, a więc chronić przed czynnikami zewnętrznymi.

Zalety stosowania taśm paroprzepuszczalnych

Taśmy paroprzepuszczalne zapobiegają gromadzeniu się wilgoci i pyłu w zabezpieczanych konstrukcjach, dzięki czemu nie powstaje w nich pleśń. Dodatkowo chronią struktury przed działalnością owadów, kurzem oraz pozostałymi zanieczyszczeniami. Warto dodać, że w środkowej części taśm paroprzepuszczalnych znajduje się specjalna tkanina umożliwiająca optymalną wentylację poszczególnych materiałów. Taśma paroprzepuszczalna jest też odporna na działania promieni słonecznych, a jej niewysoka cena sprawia, że to produkt łatwo dostępny dla każdego.

Prosty i szybki montaż taśmy paroprzepuszczalnej

Proces przyklejenia taśmy składa się z kilku prostych kroków – najpierw trzeba dokładnie odtłuścić i oczyścić powierzchnię klejenia. Następnie, w zależności od rodzaju podłoża, ale też wersji produktu, należy przykleić pasek taśmy na czystą konstrukcję z użyciem specjalnego kleju lub bez niego. Warto dodać, że duża funkcjonalność taśmy paroprzepuszczalnej przekłada się na jej zastosowanie w nowoczesnych i starszych nieruchomościach – przy pracach budowlanych, remontach oraz renowacjach.

Taśmy paroprzepuszczalne

Zaloguj się
Submit
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Infolinia:

Telefon: INFOLINIA: 29 741 17 05

Email: sklep@rokad.pl

Producenci
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl